Tento web používá cookies, prehliadaním webu súhlasíte s ich použitím. Beriem na vedomie

Topoľovka ružová 30g

Topoľovka ružová, známa aj pod menom ružový slez, je cenná liečivá rastlina s bohatou históriou a širokou škálou využití v tradičnej medicíne. Tento krásny kvet je obzvlášť užitočný pri liečbe respiračných a tráviacich problémov vďaka svojim protizápalovým a mukolytickým vlastnostiam.

Pri suchom kašli a astme má topoľovka ružová vynikajúce upokojujúce účinky, čím sa stáva ideálnym riešením pre ľudí trpiacich týmito respiračnými ťažkosťami. Okrem toho je účinná pri zápaloch slizníc nielen dýchacích orgánov, ale aj tráviaceho ústrojenstva, vrátane žalúdka a čriev.

Vonkajšie použitie topoľovky zahŕňa prípravu macerátov, ktoré sa dajú použiť ako kloktadlo alebo na prípravu obkladov. Tieto prípravky sú výborné na liečbu niektorých kožných chorôb a pomáhajú upokojiť podráždenú pokožku.

Dávkovanie topoľovky ružovej je flexibilné a závisí od preferovanej metódy prípravy. Na prípravu macerátu zalejte 2 polievkové lyžice kvetov 0,25 litrom studenej vody a nechajte lúhovať 10-12 hodín. Pred použitím macerát zahrejte. Odporúčaná denná dávka je približne 1/2 litra čaju. Alternatívne môžete 1 polievkovú lyžicu kvetov zaliať vodou s teplotou 80°C a piť 2-3 šálky denne, aby ste získali uľavujúce účinky na dýchací alebo tráviaci systém.

Topoľovka ružová je prírodný zázrak s širokou škálou využití, ktorý môže významne prispieť k zlepšeniu vašej celkovej pohody a zdravia. Je to skvelá voľba pre každého, kto hľadá prírodné riešenia svojich zdravotných problémov.

Nemáte zvolený parameter
Dostupnosť: Skladom
4,00 €
Cena s DPH
Latinský názov Alcea rosea
Hmotnosť 30 g