Tento web používá cookies, prehliadaním webu súhlasíte s ich použitím. Beriem na vedomie

Skorocel kopijovitý 100g

Skorocel kopijovitý je cenená liečivá bylina s mnohostranným využitím v tradičnej aj modernej medicíne. Známy svojimi protizápalovými, antibakteriálnymi a sťahujúcimi účinkami ponúka prirodzenú alternatívu pre liečbu rôznych zdravotných problémov.

Jednou z hlavných oblastí využitia je liečba kožných problémov ako zapálené rany, popáleniny, ekzémy, a dokonca aj zapálené oči alebo štípance od hmyzu. Vonkajšie aplikácie tejto byliny pomáhajú zmierniť bolesť a podporujú rýchlejšie hojenie postihnutých oblastí.

Vnútorne je skorocel obzvlášť efektívny pri liečbe chorôb dýchacích ciest, ako je kašeľ. Jeho schopnosť upokojiť podráždené sliznice a pomôcť pri vykašliavaní ho robí dôležitým nástrojom pre tých, ktorí trpia respiračnými ťažkosťami. Okrem toho je táto bylina účinná pri riešení porúch trávenia, zvlášť pri nadmernom množstve žalúdočnej kyseliny, ako aj pri pečeňových a žlčníkových ťažkostiach.

Skorocel kopijovitý je tiež prospešný pri zápaloch močových ciest, čím poskytuje úľavu pri týchto bolestivých stavoch. Jeho antioxidačné vlastnosti chránia bunky pred oxidačným poškodením a posilňujú celkovú odolnosť organizmu.

Dávkovanie tejto všestrannej bylinky zahŕňa zalievanie jednej polievkovej lyžice sušených listov skorocelu horúcou vodou s teplotou 80°C. Po 10-15 minútach lúhovania je čaj pripravený na pitie. Odporúča sa konzumovať 3-4 šálky denne, aby ste si mohli plne využiť jeho liečebné účinky.

Skorocel kopijovitý je výbornou voľbou pre každého, kto hľadá prírodné riešenie pre rôzne zdravotné problémy bez nutnosti siahať po syntetických liekoch.

Nemáte zvolený parameter
Dostupnosť: Skladom
3,50 €
Cena s DPH
Latinský názov Plantago lanceolata
Hmotnosť 60 g