Tento web používá cookies, prehliadaním webu súhlasíte s ich použitím. Beriem na vedomie
Top

Ruža šípová lupene 30g

Ruža šípová, známa svojimi lupenmi plnými antioxidantov, je jednou z najcennejších bylinných surovín. Lupene ruže šípovej sú oceňované nielen pre svoje posilňujúce a sťahujúce účinky, ale aj pre ich všestranné využitie v medicíne i gastronómii.

Tieto aromatické lupene sú vynikajúce pri liečbe nádchy a zápalov tráviaceho traktu, kde ich prirodzené vlastnosti pomáhajú zmierniť príznaky a podporujú uzdravenie. Okrem ich terapeutického využitia sú lupene ruže šípovej často používané aj v kuchyni na prípravu džemov, želé, a sirupov, čím dodávajú jedinečnú chuť a arómu pokrmom.

Ružové lupienky prispievajú k normálnej funkcii kardiovaskulárneho a dýchacieho systému, podporujú zdravé trávenie a vylučovanie, a sú vynikajúce pre udržanie zdravého zraku a zdravej pokožky. Ich bohatý obsah vitamínu C a ďalších životne dôležitých antioxidantov robí z nich skvelý doplnok pre každodennú výživu.

Dávkovanie ružových lupeňov je jednoduché: jednu polievkovú lyžicu sušených lupeňov zalejte šálkou horúcej vody s teplotou 80°C a nechajte lúhovať 10-15 minút. Tento čaj môžete piť samostatne, alebo ako základ pre rôzne nápoje a recepty, ktoré zvýraznia jeho jemnú chuť.

Ruža šípová je tak univerzálny dar prírody, ktorý ponúka nielen zdravotné benefity, ale aj gastronomické potešenie. Je ideálna pre každého, kto chce prirodzeným spôsobom posilniť svoje zdravie a zároveň si vychutnať exkluzívne chuťové zážitky.

Nemáte zvolený parameter
Dostupnosť: Skladom
4,00 €
Cena s DPH
Latinský názov Rosa canina
Hmotnosť 30 g