Tento web používá cookies, prehliadaním webu súhlasíte s ich použitím. Beriem na vedomie

Lipa malolistá 35g

Lipa malolistá (Tilia cordata) v 35g balení je tradične uznávaná bylina, ktorá sa používa pre svoje mnohé liečivé vlastnosti, najmä pri liečbe ochorení dýchacích ciest, znižovaní teploty a podpore vykašliavania. Táto rastlina ponúka širokú škálu zdravotných prínosov, ktoré podporujú celkové zdravie a pohodu.

Podpora dýchacích ciest: Kvety lipy sú osvedčeným prostriedkom pri chrípke a iných ochoreniach dýchacích ciest. Pomáhajú znižovať teplotu, uľahčujú vykašliavanie a zmierňujú príznaky prechladnutia a chrípky.

Močové a obličkové ťažkosti: Lipa je účinná aj pri močových a obličkových ťažkostiach, kde podporuje vylučovanie prebytočných tekutín a čistí močové cesty.

Podpora trávenia: Táto bylina je známa svojimi pozitívnymi účinkami na trávenie, pomáha pri nechutenstve, plynatosti a kolikách. Podporuje vylučovanie žlče, čo je dôležité pre zdravé trávenie a metabolizmus.

Starostlivosť o pleť a nervový systém: Zvonka môže byť lipa použitá na ošetrenie pleti, kde pomáha upokojiť a liečiť rôzne kožné problémy. Pridáva sa tiež do kúpeľa pri neurotických stavoch, čím pomáha relaxovať a upokojiť nervový systém. Kloktanie lipového nálevu je účinné pri zápaloch ústnej dutiny.

Použitie a dávkovanie: Na prípravu lipového čaju zalejte 1 polievkovú lyžicu lipových kvetov horúcou vodou s teplotou 80 °C a nechajte lúhovať 8-10 minút. Po precedení je čaj pripravený na konzumáciu. Odporúča sa piť 1-3 šálky denne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Lipa malolistá je ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú prírodné a efektívne prostriedky na podporu zdravia dýchacích ciest, trávenia a celkového fyzického a mentálneho zdravia. S jej pomocou môžete využiť liečivé sily prírody na zmiernenie mnohých bežných zdravotných problémov.

Nemáte zvolený parameter
Dostupnosť: Skladom
4,00 €
Cena s DPH
Latinský názov Tilia cordata
Hmotnosť 35 g